A tavasz számodra is egyenlő a viszkető, könnyező, bedagadt szemekkel, viszkető orr-ral, rengeteg elhasznált papírzsepivel, köhögéssel és tüsszögéssel, torokirritációval? Szenvedsz az allergiától? Mi lehet segítség? Mit tehetsz, hogy könnyebb legyen, hogy a tavasz Neked is feltöltődés legyen?
Mit tehetsz a tünetek enyhítésére?
Náthára, torokproblémákra hatásos, ha 1 teáskanálnyi sót feloldunk fél liter melegvízben és ezzel gargalizálunk, illetve öblítjük vele az orrunkat.
Készíthetünk teát molyhos ökörfarkkóróból a szénanátha tüneteinek enyhítésére.
Szemünket kálmos gyökér főzettel moshatjuk le, borogathatjuk.
A viszketések is enyhíthetőek ezekkel a lemosásokkal, öblítésekkel, borogatásokkal.
Gyógyteák fogyasztása – kanadai aranyvessző, kasvirág, koriander, orvosi székfű – alkalmasak ezekre a problémákra.
Ha nem csak tüneti kezelést akarsz, hanem szeretnéd szervezeted túlzott reakcióját megváltoztatni, akkor mást is tehetsz.
Az allergia, a szervezet túlérzékenysége valamilyen környezeti hatásra
A tüneteinek enyhítésre vannak lehetőségeink, de felmerül a kérdés, vajon mi az oka, miért hat egyesekre így a gyönyörű, virágzó tavasz, másokra viszont nem? Genetikai okai vannak, vagy valami más áll a háttérben? A minket ért hatásokkal jobban meg tudunk birkózni, ha immunrendszerünket tehermentesítjük, mert akkor „megfontoltabb”, „körültekintőbb” tud lenni, helyes reakciókra lesz képes. Immunrendszerünk manapság másfajta kihívásokkal szembesül, mint 50 – 100 évvel ezelőtt, ehhez alkalmazkodni nagy teher számára. Nagyon sokrétű feladat elé állítja az életmódunk, a városi környezet, az ételeink és italaink, …
Már kis változtatásokkal is, de tartósan, hosszútávon alkalmazva, nagyon jelentős változások érhetőek el. Csökken a nátha, a szemviszketés, a torokirritáció. Minél többet beépítesz életedbe az alábbiak közül, annál hamarabb számíthatsz észrevehető változásra, csökkennek a kellemetlen tünetek:
- Folyadékfogyasztás, elsősorban a jó minőségű víz ivásának növelése. Ha eljutunk az ideális folyadékfogyasztásig, akkor szerveink könnyebben ki tudják választani a méreganyagokat, sejtjeink öntisztító folyamatai hatékonyabbak.
- Elfogyasztott táplálék mennyiségének kismértékű csökkentése. A minőség szem előtt tartásával egy kicsit egyél kevesebbet, ne legyen annyi munkája a szervezetednek.
- Testmozgás növelése – tedd, amit szeretsz, ami jól esik, ami könnyen megy. Apránként növeld a mennyiséget.
- Savképző ételek fogyasztásának csökkentése, lúgosítók növelése.
- Minőségi alvás, aminek következtében lelkünk „kerekebbnek” érzi a világot, a szerveink erőt gyűjtenek.
- Meditáció, relaxáció, amikor a lélek is méregtelenedik, lazít.
Ezekről részletesebben itt olvashatsz.
Méregtelenítés
A méregtelenítés eleinte a tünetek súlyosbodásával járhat, mert az addig beraktározott méreganyagok kioldódnak, bekerülnek a nyirok- és véráramba mielőtt távoznak. Éppen ezért fontos, hogy lassan, fokozatosan történjen, akkor nem terheli le túlságosan kiválasztó szerveinket. A leírtak szelíd gyógymódok, hosszútávon fejtik ki hatásukat, nem terhelik le a testet.
Nagyobb léptekkel is lehet haladni, de ahhoz már személyre szabott megoldások kellenek. Ha ezt szeretnéd, fordulj orvosodhoz, vagy természetgyógyászodhoz, aki állapotodnak megfelelő, célzott terápiát tud javasolni, hogy minél hamarabb megszabadulj az allergiától.
A megtisztult szervezet energikusabb, kevésbé túlérzékeny, a környezeti hatásokkal eredményesen megbirkózik. Ha most elkezded ezeket az apró lépéseket, a következő tavasz csodáját könnyebben megélheted.
Vélemény, hozzászólás?